Client Login
Home Product Training Images Contacts

 

 

بی سی ا ا سایتک رسید/ 375تایی
Bcaa یا آمینو اسیدهای شاخه دار چیست؟

Bcaa یا آمینو اسیدهای شاخه دار ، شامل سه اسید آمینه است که تشکیل شده اند از ( لوسین ، ایزولوسین و والین ).

تقریبا 35 درصد پروتین عضلات از bcaa تشکیل شده است . اگر در زمان لزوم مقدار کافی bcaa در خون موجود نباشند ، اغلب موارد نیز چنین است ، بدن bcaa عضلات را مصرف خواهد کرد که نتیجه آن تشدید کاتابولیسم ایجاد شده ناشی از تمرین است ، مسئله ای که به راحتی میتوان با مصرف bcaa ها از آن پیشگیری کرد. برخلاف دیگر آمینو اسیدها که ابتدا در کبد متابولیزه میشوند ، سوخت وساز bcaa ها از همان ابتدا در عضلات رخ میدهد و این بدین معنی است که آنها با یک میانبر اصلی مستقیما در زمان نیاز در دسترس عضلات قرار دارند تا هنگام کاهش گلوتامین و آلانین بلافاصله روند تبدیل آنها آغاز شود.

بهترین زمان مصرف bcaa ها نیم تا یک ساعت پس از تمرین است که در این زمان جذب آمینو اسیدهای بیشترین شدت خود را دارد. مصرف bcaa با مواد غذایی کربوهیدراتی که بعد از تمرین باید خورده شوند نیز بسیار مناسب است چون ترشح انسولین ناشی از مصرف مواد کربوهیدراتی ، وارد شدن bcaa ها را به سلولهای عضلانی تسهیل میکند.

در مجموع بهتر است bcaa را قبل و بعد از تمرین استفاده نمایید و در صورت تمایل میتوانید یک وعده هم قبل از خواب مصرف کنید.

در دوران کات و استفاده از یک رژیم کم کربوهیدرات مصرف bcaa میتواند قبل از تمرین بسیار مفید باشد و از کاتابولیسم و کاهش حجم جلوگیری میکند. چون غیر از مکانیزم های یاد شده در بالا ، عضلات از لوسین میتوانند به عنوان یک منبع تامین انرژی نیز استفاده کنند و زمانی که این آمینو اسید در دسترس باشد ، دیگر نیازی به تجزیه عضله نیست

 

 


 

 

 

 

 

HomemassageServicesSolutionsContactsvfax.ir   © 2007 • Privacy Policy